Белгия и Австрия играят при 1:1 в мач от квалификациите за

...

НА ЖИВО: Белгия - Австрия 1:1, гол на Лукаку

Белгия и Австрия играят при 1:1 в мач от квалификациите за UEFA Евро 2024. Двубоят в Брюксел се предава директно по DIEMA SPORT 2. В 21-ата минута Орел Мангала порази личната си врата и даде задатък на гостите, а в 63-ата минута Ромелу Лукаку изравни.

Първата по-интересна обстановка беше пред вратата на гостите. В 10-ата минута Жереми Доку проби отляво, навлезе в наказателното поле и опита удар, който мина около далечната греда. Три минути по-късно Ромелу Лукаку смъкна топката за Леандър Дендонкер в наказателното поле. Защитникът насочи удар от няколко метра, който беше блокиран от бранител и излезе в корнер.

В 21-ата минута Австрия излезе напред в резултата. Гостите извършиха заучено корнер, като топката стигна до Михаел Грегорич в далечния завършек на наказателното поле. Нападателят насочи удар от воле, а Орел Мангала се опита да почисти топката, само че вместо това я направи неспасяема за Тибо Куртоа - 0:1.

Малко по-късно Доди Лукебакио проби отдясно, навлезе в наказателното поле и опита удар, който Филип Лийнарт опита да блокира, само че насочи топката в личната си врата. Александър Шлагер обаче внимаваше и мазета в корнер. В 41-ата минута " алените дяволи " бяха покрай изравнителен гол. Юри Тилеманс изведе Лукебакио отдясно. Крилото нахлу в наказателното поле, оправи се с Дейвид Алаба и Филип Лийнарт и насочи удар, който след намесата на Щефан Пош мина рисково около вратата.

Втората част стартира с домашен напън. Белгийците извършиха няколко корнера, след които Ваут Фас и Артур Теат насочиха удари с глава, само че и двамата не откриха задачата. В 59-ата минута Лукаку пое топката пред наказателното поле, обърна се и насочи мощен удар, който мина около вратата.

В 63-ата минута Белгия изравни резултата. Лукебакио направи следващ пробив отдясно и подаде към Лукаку. Нападателят пое с тил към вратата, обърна се и от към 15 метра с акуратен удар в далечния ъгъл не остави шансове на Шлагер за 1:1.

Белгия - Австрия 1:1

0:1 Орел Мангала (21-автогол)

1:1 Ромелу Лукаку (63)

Белгия: Тибо Куртоа, Тимъти Кастан, Леандър Дендонкер, Вут Фаес, Артур Теат, Орел Мангала, Юри Тилеманс, Жереми Доку, Яник Ферейра-Караско, Доди Лукебакио, Ромелу Лукаку

Австрия: Александър Шлагер, Щефан Пош, Филип Лийнарт, Дейвид Алаба, Максимилиан Вьобер, Патрик Вимер, Николас Зайвалд, Ксавер Шлагер, Кристоф Баумгартнер, Михаел Грегорич, Марко Арнаутович